pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin2

Sizleri Neler Bekliyor ?
-Foruma Üye Olarak Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz.
-İnternette Zaman Geçirecek Bir Alanınız Olucak Ve Eğleneceksiniz.
-PvP Server Tutkunuysanız Pvp Serverlerde Yenilikleri Takip Ediceksiniz.
-Yeni Açılan Serverleri Anında Bulacaksınız .
-Gmlik Adaylığı Koyacaksınız.Serverinizi Tanıtacaksınız.
-Pvp Serverler Hakkında Herşey Bu Forumda Olucak.
-ÜYE OLURSANIZ FORUMDAKİ REKLAMLAR GÖZÜKMEZ
Bunlardan Yararlanmak İçin Sizden Tek İsteyimiz Üye Olmanız Yada Giriş Yapmanız.

Command & Conquer: Red Alert 2 30us3s8
Lütfen Foruma FİREFOX İle Giriniz !

Join the forum, it's quick and easy

pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin2

Sizleri Neler Bekliyor ?
-Foruma Üye Olarak Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz.
-İnternette Zaman Geçirecek Bir Alanınız Olucak Ve Eğleneceksiniz.
-PvP Server Tutkunuysanız Pvp Serverlerde Yenilikleri Takip Ediceksiniz.
-Yeni Açılan Serverleri Anında Bulacaksınız .
-Gmlik Adaylığı Koyacaksınız.Serverinizi Tanıtacaksınız.
-Pvp Serverler Hakkında Herşey Bu Forumda Olucak.
-ÜYE OLURSANIZ FORUMDAKİ REKLAMLAR GÖZÜKMEZ
Bunlardan Yararlanmak İçin Sizden Tek İsteyimiz Üye Olmanız Yada Giriş Yapmanız.

Command & Conquer: Red Alert 2 30us3s8
Lütfen Foruma FİREFOX İle Giriniz !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin pvp server

pvpserverler.forumclan.com  Üye sayımız +105.000 / Aramıza Hoşgeldiniz !

Command & Conquer: Red Alert 2

Matrix
    Matrix
    Bronze Master
    Bronze Master

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 331
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 14/07/09
    Warıor
    Eski Oyuncu
    BJK

Command & Conquer: Red Alert 2 Empty Command & Conquer: Red Alert 2

Mesaj tarafından Matrix Çarş. Ağus. 05, 2009 8:43 pm

Tam olarak ne kadar oldu bilmiyorum ama bayağı eskidir bu oyun serisinin ilk adımı. Command & Conquer ile başlayan bu seri ilk çıktığı zamanlardan (Tiberian Sun’ı katmıyorum) bugüne kadar o kadar çok tutulmuştu ki bu olay Tiberian Sun çıkana kadar devam etti. Her seride türüne ve bilgisayar oyunu piyasasına sürekli getirdiği yeniliklerle oldukça ilgi gördü ve seri Red Alert: Aftermath ile doruğa ulaştı. Bundan sonra Westwood sanırım 1 yıl belki de daha fazla bir gecikmeyle vaat ettiği Command & Conquer: Tiberian Sun’ı sürdü piyasaya. Tiberian Sun bence oldukça gecikmiş olmasından, kendi türünde çok üstün olan oyunların büyük gölgesi altında ezildi. Zaten hak ettiği de oydu.

İnsanlar C&C’dir, harikadır diye aldılar ve oynadılar fakat ben almadım, sadece 2 görev oynadım ama birçok insan tarafından beğenilmediğini biliyorum. Neyse, en sonunda Red Alert 2’nin çıkacağı duyuldu ve Red Alert: Aftermath’in müthişliğini düşündükçe “Acaba strateji dalında AoK’i tahtından indirebilecek bir oyunla mı karşı karşıyayız?” dedik. Böyle düşünmemizin sebebi az önce dediğim gibi Red Alert: Aftermath’in mükemmel oluşundandı. Bu kadar iyi olan ne miydi? O oyunda bu kadar iyi olan her şey vardı. Grafik desen grafik, ses desen ses, yüksek strateji öğeleri desen aynen, hele müzikler desen en alası. İşte bu yüzden serinin kesinlikle en iyi oyunuydu o oyun. Ben Tiberian Sun’daki hayal kırıklığı yüzünden çok iyi bir oyun bekliyordum açıkçası. Bu kadar eski mazisi olan oyunun mazisi de böyle açıklanır zaten. Neyse oyun artık elimizde. Bakalım beklediğimize deydi mi yoksa ikinci bir Tiberian Sun hayal kırıklığına mı uğrayacağız?

Oyunun bence en büyük artı yönlerinden biri oldukça güzel olan demo’ları. Yanlış hatırlamıyorsam Red Alert 1’in de demoları çok iyiydi. Bu sefer açılış demosunda Amerika ve yandaş ülkeleri ile Rusya ve yandaş ülkeleri arasında zaten gergin olan bağın nasıl koptuğunu görüyoruz. O anlarda biraz sıkılsanız da iki tarafından da birbirine savaş açtığı sahneler gerçekten görülmeye değer. Havadan yağan askerler, saldırıya uğrayan gerçek mekanlar (Özgürlük Anıtı gibi) ve savaşın yarattığı ortam gerçekten daha oyuna başlamadan iyi bir hava yaratıyor. Konunun bir kısmını, ilk demo’yu anlatırken açıkladım. Oyunun konusu çoğu oyuncuya 2. Dünya Savaşı’nı büyük ölçüde andırsa da oyun tamamen 2. Dünya Savaşı değil. Evet 2. Dünya Savaşı’nda yer alan ülkeler yer alıyor ve uygun görülen tarihi olaylar da 2. Dünya Savaşı gibi fakat 2. Dünya Savaşı’yla hiç alakası olmayan üniteler ve hikaye akışı da mevcut. Ünitelerden ziyade hikaye çok değişik şekilde ilerliyor. Oyunun konusu oldukça sağlam ve sürükleyici olduğu için daha devamını anlatmayacağım. Her zaman olduğu gibi yaşayarak görmenizden yanayım.

Oyunda modlar açısından bir yenilik yapmayı uygun görmemişler, belki de üşenmişler o ayrı mesele ama Single Player için var olan 2 mod bile yeterince uzun ve sürükleyici. Yine eskisi gibi Campaign ve Skirmish modları altında oyunlar oynuyoruz. Bu modları bilmeyenler için açıklayayım hemen:

Campaign: Strateji oynayıp da bu terimi bilmeyen yoktur herhalde. Genel tanımı belirli bir hikaye üzerine oturtulmuş ve oyunun çeşitli özelliklerini kullanarak yapılan oyun mod’una Campaign denir. Bu oyunda da olay aynı ve uygun görülen hikaye sürekli ilerleyerek gelişiyor.

Skirmish: Bu da klasik, bilgisayara karşı, karşıdakini (kaynak topla, adam üret ve saldır yöntemiyle) yenmekten başka belirli bir amacı olmayan oyun tarzı. Stratejiden hoşlanan yani “Hikaye falan beni ilgilendirmez ben zekamla eşit şartlarda savaşmak istiyorum, fazla teferruata gerek yok” diyenler için. Aynı şekilde bilgisayara karşı başlıyorsunuz ve birbirinizi yenmeye çalışıyorsunuz. Bu kadar basit. Burada gördüğüm en büyük eksik sadece “1 vs. 1” yapabilmeniz oldu. Yani bir veya daha fazla bilgisayarı yanınıza alıp bilgisayara karşı oynamak eğlenceli olurdu diye düşünüyorum.

Command & Conquer: Red Alert 2 Redalert21kck2

Command & Conquer: Red Alert 2 Redalert22kck2

Command & Conquer: Red Alert 2 Redalert23kck2

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 10:34 am