pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin2

Sizleri Neler Bekliyor ?
-Foruma Üye Olarak Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz.
-İnternette Zaman Geçirecek Bir Alanınız Olucak Ve Eğleneceksiniz.
-PvP Server Tutkunuysanız Pvp Serverlerde Yenilikleri Takip Ediceksiniz.
-Yeni Açılan Serverleri Anında Bulacaksınız .
-Gmlik Adaylığı Koyacaksınız.Serverinizi Tanıtacaksınız.
-Pvp Serverler Hakkında Herşey Bu Forumda Olucak.
-ÜYE OLURSANIZ FORUMDAKİ REKLAMLAR GÖZÜKMEZ
Bunlardan Yararlanmak İçin Sizden Tek İsteyimiz Üye Olmanız Yada Giriş Yapmanız.

Shaiya OnLine Priest Kılavuzu 30us3s8
Lütfen Foruma FİREFOX İle Giriniz !

Join the forum, it's quick and easy

pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin2

Sizleri Neler Bekliyor ?
-Foruma Üye Olarak Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz.
-İnternette Zaman Geçirecek Bir Alanınız Olucak Ve Eğleneceksiniz.
-PvP Server Tutkunuysanız Pvp Serverlerde Yenilikleri Takip Ediceksiniz.
-Yeni Açılan Serverleri Anında Bulacaksınız .
-Gmlik Adaylığı Koyacaksınız.Serverinizi Tanıtacaksınız.
-Pvp Serverler Hakkında Herşey Bu Forumda Olucak.
-ÜYE OLURSANIZ FORUMDAKİ REKLAMLAR GÖZÜKMEZ
Bunlardan Yararlanmak İçin Sizden Tek İsteyimiz Üye Olmanız Yada Giriş Yapmanız.

Shaiya OnLine Priest Kılavuzu 30us3s8
Lütfen Foruma FİREFOX İle Giriniz !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin pvp server

pvpserverler.forumclan.com  Üye sayımız +105.000 / Aramıza Hoşgeldiniz !

Shaiya OnLine Priest Kılavuzu

MayoneZ
    MayoneZ
    Gold Master
    Gold Master

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 2595
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 06/05/09
    Priest
    Tasarımcı
    BJK

Shaiya OnLine Priest Kılavuzu Empty Shaiya OnLine Priest Kılavuzu

Mesaj tarafından MayoneZ Ptsi Ocak 25, 2010 3:26 pm

Öncelikle Stat konusuna değinmek istiyorum yukarıdada bahsettiğim gibi yapacaksanız yani ben tek tük girerim pvp alanına ve saldırıda bulunmam diyor iseniz full wis basmanız sizin alehinize olacak..

Silah türünede geldiğimizde tabiki asa diyorum bıçak kullanan priestler genelde pvp için'dirler nedenide belli zaten seri atack yapması için.Hem asada gözlemlerime göre daha fazla hp basıyoruz...

Şimdide gelelim birçok kişinin zorlandığı ve sıkışdığı skill bölümüne;

Passive Skill :
    Arkadaşlar bu bölümden 3 skill açacağız isteğe göre 2de olabilir.
    İlk skillimizin adı mana training ve açılır açılmaz açmamız gereken bir skilldir manamızı arttırır son halinde 448 mp ekler.
    İkinci olarak relax body bu skillimizde verdiği % oranla hp , mp ve sp'mizi doldurur son halinde %8'dir.
    Üçüncü olarak backpack upgrade'dir bu skillimiz her lvl'inde 1 olmak üzere inventorimizdeki kasamızı arttırır bana 1 yeterli lvl 1de kalio.

Basic Skill :
    Bu bölümdede 4 skill açacağız. İlk 2 vereceğim skill'i lvl 1dede yeter derseniz öyle yapın. magic'i sadece 2 yapın!!
    İlk olarak magic misile skill'imiz var tabiki lvl 1de dolum zamanı istiyor fakat lvl 2 ve 3 de dolum zamanı istemiyor son halinde 118 demage normal vuruyor (fakat bu büyü skillerinde yazana diil vuruşa bakacaksın bazen 600 bazen 60...)Düşük lvl'de geliyor ve ihtiyacımız olur.
    İkinci olarak Ice pole skill'imiz var onuda açıp açmamak size kalmış lvl 1de 3 saniye boyunca adamları durdura durdura yanınıza getirir yavaşlatan skilldir...Son halinde 7 saniye sürer 175 yazan bi demagesi vardır...
    Üçüncü olarak Dispel'imiz mevcut lvl 1de bıraksanızda yeter ben 2 yaptım memnun değilim.. 1'de yetiyordu.
    VE son olarak dördüncü skill Magic spot var bu skillimiz'in dolum süresi yok magic gibi direkmen yolluor ve yüksek demage veriyor fullerseniz 343 demage yazan bi demagesi var...

Combat skillerine geldik :
    Benim görüşümce 4 skill açsak yeter hatta fazla bile
    İlk olarak her priestin ben priest karakteriyim demesi için gerekli olan skill geliyor . Heal!! Bunu sonuna kadar full'leyin Ben lvl 30'da 700~800 arası heal yapıyorum.
    İkinci olarak aoe (alan etkili büyü) olan hail var son halinde deadly storm'a dönüşüyor ve 10 metre içindeki canavarlara yazana göre 305 demageyi yediriyor..
    Üçüncü olarak 2.ci aoe skillimiz mevcut.Blizzard var. Görünen 187 demagesi vardır.Gayet güzel grafiye sahipdir yukarıdan buz kütleleri yağdırıyor hailde kar topu oynuyor canavarlarla ^^Blizzard storm'da (lvl 2 oluor bu ) 301 demage görünüyor...
    Dördüncü olarak Elemental Shok skillimiz mevcut bu skill fazlada bir görsel efekt olmayıp sanki vurduğunuz yaratığı veya adamı parlatıyor karnından bi ışık çıkıyor aoe etkili olup 262 demage veriyor lvl 2'si olan Elemental shower 421 demage gösteriyor açmanızı şiddetle tavsiye ederim yinede pt ' chrısınız siz bilirsiniz benim canım sıkıldı diyerek açtım bu skilleri

Gelelim special'e... :
    İlk olarak karşımıza Aura of peace geliyor lvl 1de yaklaşık 200 2'de tam 500 3de tam 850 extradan hp ekliyor Fulleyin lütfen..
    İkinci olarak Ressurrection var lvl1'de nm ve hm'leri kaldırıyor(öldüklerinde) Lvl 2'de umtimate'leri lvl 1 yeter sanırım kendinize göre ayarlayın gerekli bir skill..
    Üçüncü olarak Prayer var lvl 1de 10 2'de 20 3'de 40 stat bonus veriyor (STR , REC , WIS) Fulleyin!!
    Dördüncü olarak Potential motive skill'imiz var Ne olur ne olmaz diyerek açıp lvl 1'de bıraksanız site yeter...

Arkadaşlar bundan sonrası size kalmış benim açmam gereken açmamam gereken skiller vardı kendi skillerimi söyledim.

Specialdeki skillerden bahsedeyip (diğerlerinden) siz ister açın ister açmayın ben kendi açtıklarımı yukarıda söyledim gerisi size kalmış...
    Evolution var köpek resmi ilk olarak 1 dk. bozunca Fox (tilki)'ye çeviriyor lvl 2'sinde duyduğuma göre kurt'a çeviriomuş 3ü bilmiorum bunu bende açtım fakat açmasanız daha iyi olur...Çünki skilleri kapatıor anca pot basarsınız...Kurtulmak içinde üstüne 2 kere çift tıklayın yeter...
    Hypnosis açmadım abim açma dedi %80 başarıyla canavarı 8 saniye boyunca uyutuo mışıııl mışıılll (tatlı rüyalar dileğiyle...)
    Diversion skillimiz tüm sp'yi mp'ye dönüştürüo zaten full wis dayanırsanız sp'niz olmiyacağı için hiiiç gerek yok 223 sp var blessliyken 400-500 mp doluo 3 sn. içinde
    Healt assistant var onu basdığımız sürece demageler hp diil sp'den gidiyor pvp için açılacak bir skill ben açmadım..
    Degeneration arkadaşlar bu skill %80 şansla sizi hayvana dönütürüyor ve atack almamanızı sağlıyor isteyen açsın... Fazla gerek yok bence..
    Magic mirror arkadaşlar bu skill sizn 8 saniye boyunca büyü almamanızı sağlıyor yani magelere karşı ölümsüz oluyorsunuz diyelim.. PVP için ideal..
    Frozen Ice skillimiz ise yanınızda görünmez asasinler varsa onları görünür kılıyor ve Demage atıyor 426 görünüor ... ve görünmez canavarlarada ototmatik olarak demage basıp üstünüze çekiyor.(tehlikeli bir skill)

Combat skillerinden açmadıklarımıza gelelim...
    Magic protector Bunu tam kapamadm ingilizcesi olan birisi telaffuz eder umarım
    Instant Heal Sanırım alan olarak heal basıyor emin değilim lvl 1'inde 71 gözüküyor...
    Mana slug düşmanınızdan mana emilmesini sağlıyor...
    Healing fall 15 metre yakınızdaki kişilere 18 saniye boyunca 186 hp veriyor lvl 2'de ise 360 hp veriyor sanırım 3'dede 700 verir

Basic skillere geldik şimdii...
    Body Protector lvl 1de 12 defans ekliyor ve %2 oranında psişik atack arttırıyor 5 dk. sürüyor...
    Detection 30 saniye boyunca 15 metre yakınınızdakileri görünmez yapıyor açmadığım için yürüme etkilimi etkisizmi bilmiyorum...
    Stamina leakage 30 saniye içinde 470 sp götürüyor ( düşmanınızdan gereksiz...)

Passive'de 2 tane var zaten
    Dagger Weapon power up bıçak kullananlar açar atack arttırır
    Interpretation Pvp zonelerde darkların dediklerini %30 anlamanızı sağlar açmanıza gerek yok...

Forum Saati C.tesi Nis. 27, 2024 7:59 am