pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin2

Sizleri Neler Bekliyor ?
-Foruma Üye Olarak Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz.
-İnternette Zaman Geçirecek Bir Alanınız Olucak Ve Eğleneceksiniz.
-PvP Server Tutkunuysanız Pvp Serverlerde Yenilikleri Takip Ediceksiniz.
-Yeni Açılan Serverleri Anında Bulacaksınız .
-Gmlik Adaylığı Koyacaksınız.Serverinizi Tanıtacaksınız.
-Pvp Serverler Hakkında Herşey Bu Forumda Olucak.
-ÜYE OLURSANIZ FORUMDAKİ REKLAMLAR GÖZÜKMEZ
Bunlardan Yararlanmak İçin Sizden Tek İsteyimiz Üye Olmanız Yada Giriş Yapmanız.

Silkroad Online da Gerçekten Para Kazanmak, Ekonomik yönden güçlü çar yapılandır 30us3s8
Lütfen Foruma FİREFOX İle Giriniz !

Join the forum, it's quick and easy

pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin2

Sizleri Neler Bekliyor ?
-Foruma Üye Olarak Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz.
-İnternette Zaman Geçirecek Bir Alanınız Olucak Ve Eğleneceksiniz.
-PvP Server Tutkunuysanız Pvp Serverlerde Yenilikleri Takip Ediceksiniz.
-Yeni Açılan Serverleri Anında Bulacaksınız .
-Gmlik Adaylığı Koyacaksınız.Serverinizi Tanıtacaksınız.
-Pvp Serverler Hakkında Herşey Bu Forumda Olucak.
-ÜYE OLURSANIZ FORUMDAKİ REKLAMLAR GÖZÜKMEZ
Bunlardan Yararlanmak İçin Sizden Tek İsteyimiz Üye Olmanız Yada Giriş Yapmanız.

Silkroad Online da Gerçekten Para Kazanmak, Ekonomik yönden güçlü çar yapılandır 30us3s8
Lütfen Foruma FİREFOX İle Giriniz !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin pvp server

pvpserverler.forumclan.com  Üye sayımız +105.000 / Aramıza Hoşgeldiniz !

2 posters

Silkroad Online da Gerçekten Para Kazanmak, Ekonomik yönden güçlü çar yapılandır

Feelme
    Feelme
    Bronze Master
    Bronze Master

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 267
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 22/05/09

Silkroad Online da Gerçekten Para Kazanmak, Ekonomik yönden güçlü çar yapılandır Empty Silkroad Online da Gerçekten Para Kazanmak, Ekonomik yönden güçlü çar yapılandır

Mesaj tarafından Feelme Cuma Haz. 12, 2009 9:49 pm

Şimdi kardeşlerim sro oynarken ben dahil tüm Türk kardeşlerim sadece lvlup ve sp kasmak için oynuyoruz. Nedense oyunda en sefil en ezik charlarda bizden çıkıyor. Bundan dolayı bende bu konuyu tecrübelerime dayanaraktan anlatmayı uygun gördüm. Aslında para kazanmak, ekonomik yönden güçlü bir çar yapılandırmak o kadar zor bir olay değil yeter ki siz işinizi bilin ve isteyin.

Arkadaşlar dikkat edin serverlar da en iyi itemler olsun silahlar olsun hep yabancılardadır. Sanmayın ki siz bu yabancıların bu kadar zengin olmalarının sebebi devamlı sox itemler düşürmeleri ya da internetten para alma olayıdır. Tüm mesele yaptıkları ticaret ve birbirlerine olan desteklerindendir. Eğer bizde önem verirsek yabancılardan bir farkımız kalmaz hatta yabancıları geçebilirizde.

Neyse Başlayalım:

Burada olmazsa olmaz kural mutlaka ticaret yapmanızdır, Para kazanma konusunda stall açmanız gereklidir. (Ben 28 lvl bowman charımla 3 Milyon gold biriktirmiştim Arkadaşlar bu miktar belki size az gelebilir ama bu parayı sadece moblardan düşen normal itemlerden kazandım başka hiçbir işlem yapmadan yani sox tarzı item ya da alchemy item satmadan ve inanın devam etseydim eğer Oyunu bazı sebeplerden dolayı bırakmak zorunda kaldım MİLYARLARCA gold biriktirmeyi ve oyuna yeni başlayan türk arkadaşlara da yardım etmeyi hedefliyordum.) Bu miktar ve yapacaklarım size lütfen garip veya fazla gelmesin inanın abartılı bir miktar yada yardım edeceğim için enayi bir insan değilim sadece tecrübelerime dayanıyorum.

Arkadaşlar oyunda her şey lvl atlamak, sp toplamakla beraber para kazanmaktır. bunu anlamamız lazım. oyunun temel kuralı bence para kazanmak ve aynı milletten olanlara yardım etmek üzerine kurulmuştur.(kişiye göre değişir.) ekonomi kasmayan ve yardım etmeyen char sahipleri eğer şanslı değilse ezilmeye ve yalnız kalmaya mahkûmdur maalesef.

Neyse bu kadar laf salatası yeter gelelim konumuza:

paranız varsa item mall dan fiyatı 88 silk olan ve aylık kullanılan ilk aydan sonraki aylarda 48 silke alınabilen toplayıcı petlerden alın. (oradaki çeşitlilik sizi yanıltmasın petler arasında kesinlikle hiçbir fark yoktur sadece şekil farkı vardır.) Bu petlerin yararını şu şekilde özetlersek; kasarken sizin düşürdüğünüz gold ve itemlerle birlikte diğer oyuncuların almakta geciktikleri gold ve İtemleride toplamalarıdır. Yani toplayıcılar 3–4 charınız varmış gibi size item ve para kazandırır.

Şimdi gelelim en hayati olan kısma: ticaret yapmak. Bu kesinlikle kervancılıkla karıştırılmasın benim anlatacağım stall kavramı ve taktikleridir. 1 lvlden itibaren düşen hiçbir itemi (sadece tablet ve 1 lvl elementler dışında) npc ye satmıyoruz. Bu itemleri npc den 1–2 k fazla fiyatına stallara koyuyoruz. Mesela arrow kimse aldırış bile etmez ama bu arrow satışı inanın 1dk bile sürmeden size bir anda 5000 gold kazandırır. Ve de ilk lvllerde 5000 goldun önemi çok fazladır. (Bu arrow satışını silahçının hemen yanında stall açarak ve başlığına da arrow yazarak yapalım eğer elinizde yeterince arrow varsa deneyin ve görün.) Bu işin daha en basit kısmı NOT: Burada anlatmak istediğim ticaretin önemini vurgulamaktır.

Ayrıca yaptığınız bu ticaret sonucunda piyasalardan haberiniz olur diğer oyuncuların en çok ne istediğini öğrenirsiniz en önemlisi de oyun bilginizde gelişir.

Arkadaşlar şunu sakın unutmayın npcler sadece degre itemleri satarlar yani 1 lvl, 8 lvl, 16 lvl, 24 lvl vs… Bu lvller dışında bulunan diğer itemler moblardan düşer sizde bu itemlerin önemine binaen mantıklı ama yüksek bir fiyattan satışa sunarsınız Bunu açacak olursak örneğin; 24 lvl bir bowu ele alalım bu bow npc de satılır oyuncular bu bowu npcden alabilirler ancak bu bowun hiçbir özelliği yoktur ve oyuncular lvl atladıkça kestikleri yaratıklarında lvlleri artar bundan dolayı 24 lvl bow yetmez bu yüzden player mecburen yükse lvl bow almak zorundadır. Oyuncu aradığı kriterlerde bir bowu npc den alamayacağı için aradığı bowu gözü kapalı 60–70 bin Golda rahat bir şekilde sizden alır. Umarım bu anlattıklarımı anlamışsınızdır . (anlamadığınız yerleri lütfen sorun.)

Stall Ticareti Yaparak Para Kazanmanın Püf Noktaları:

1. Stall açarken mutlaka itemlerinizin tüm stalı doldurmasını sağlayın 10 kutucuğun tümü dolu olsun.

2. satacağınız itemler mutlaka sağlam itemler olsun. Bunu açıklamak gerekirse; eğer satacağınız item silahsa ve silahı str charlar kullanacaksa silahın criticalı yüksek olsun 8 ve yukarı silahın phy attackı yüksek olsun buradaki önemli nokta yüzde kısmıdır. ( % 60) ve yukarısı blue özelliklerin olması yani str, int, attack rating, block ratio bunlar bir silahta aranan en önemli kriterlerdir. Ve bu silahı normal silahın 2–3 katına satmanız mümkündür. Ayrıca belirtirsek eğer silahta + basımı mevcutsa ve silah 4 degre ve yukarısıysa artık milyon goldlarla satışını yaparsınız. Tabi burada +3 ve yukarısı makbuldür. Eğer satacağınız silah int charlar içinse spear ve bowda crit şarttır mag attackı yüksek olmalı (% 60) aynı şekilde blue özellikler katmalı ve + olmalı bu int sword silahlar için 32 lvlden sonra geçerlidir. Çünkü 30 lvlde ilk nukeler açılır. Örneğin; 32 lvl bir sword ve shield düştü sizde glaviersiniz baktınız silah ve shield değerleri makul değerlerinde blue özellikleri var ve biri +2 biride +1 ne yaparsınız? Ben olsam (alchemy işini bildiğinizi var sayıyorum) önce silahı ve shieldi +3 yaparım daha sonra var olan tabletlerle silahın blue değerlerini arttırırım. Ve kendimce yani ben kendim gözü kapalı alabileceğim itemler haline dönüştürürüm ve ilk hallerinde bunları 120- 150 bin Golda satacakken yaptığım masrafları ve el emeğini göz nurun uda katarak 2 M golddan piyasaya sunarım satıldığını farz edersek alın işte 4 M goldum oldu nasıl? İtemleride (elbise ve takı) aynı şekilde yaparak satın asla pişman olmazsınız

3.pazarları gezmek her zaman bir avantajdır. Nasıl mı sizi örnek vereyim paraya sıkıştınız yada bir şey gördünüz almayı çok istiyorsunuz yada piyasa bilginiz zayıf ne yaparsınız ya o parayı toplamak için tüm itemlerinizi npclere satarsınız ya da kısa süreliğine sudan ucuz bir fiyata diğer tüm itemlerinizi satarsınız yada bir gafletle piyasa değeri milyon goldları bulan itemi çok çok düşük fiyata satarsınız. işte bu arada biz simsarlar bunu fark ederiz ve o itemi hemen alırız. Ve piyasa fiyatına satarız hiçbir şey yapamasak ta piyasanın durumunu görmüş oluruz. Stalları gezmenin avantajı budur işte

4.ALCHEMY: aslında ben alchemy materyallerinin satılmasına karşıyım bu malzemeler bize ilerde çok lazım olacak elixirleri kesinlikle satmayın tabi paraya sıkışırsanız 2-3 adet satabilirsiniz. Ancak bazı zamanlar bu alchemy işi o kadar revaçta olur ki gerçek hayattaki gibi dolar petrol Euro gibi işte o zaman satın. Mesela weapon elixir belli zamanlar nerdeyse 500 bin golda çıkar o zaman satın gitsin ne kadar varsa o zaman % 100 kar etmiş olursunuz.( arkadaşlar burada elixir satarak milyarlarca gold kazanılacağını iddia etmiyorum sadece bazı zamanlar bazı itemlerin drop oranı azalır ve bu itemler çok revaçta olur bu gibi durumların değerlendirilmesini anlatmak istedim.) ya da element diyelim 90 lvl açılmadan önce wind 2 bu elementin 5000 adetini adamlar 10-15 Milyon golda satıyordu ve fiyatı artarak devam ediyordu şimdide 9 degre itemlerin önemli tabletleri için olan elementler revaçtadırYüksek degre itemlerin tabletleri düşük degre elementlere ihtiyaç duyar biz bunu para kazanmak için lehimize çevirebiliriz. Düşük lvlde 2 lvl elementlerden başlayarak tüm elementleri toplayın bunlar 5000 adet olduklarında gidin hotan yada yeni açılan townda biraz piyasa araştırması yaparak koyun stala bakın neler oluyor mesela wind 3 eğer revaçtaysa ve sizde de yeterince varsa bu elementlerden 30dk – 1 saat arasında 100 M kazanmanız içten bile değil bu şekilde 100 M lerde kazanırsınız 10 Milyarlarda daha sonra isterseniz bu parayı güvendiğiniz arkadaşlarınıza gerçek paraya bile satarsınız.(bu işlem severdaki yüksek lvl oyunculara göre değişebilir.) Bu şekilde oyuna para vermemiş olursunuz. Şakşukaci adlı arkadaştan alıntı: biraz para yaptıktan sonra;hotan gidip 6 degre head itemi alıyoruz npc den kırdıyoruz 6 degre elemnlerden veriyor bolca ve 6 degre tüm elementler 9 degrede iş yapıyor,ayrıca stalda gördüğünüz lucky olan itemleri (9 degre) alıyor rondoluyoruz %80-90 ihtimalle lucky veriyor.(Bu işlem tüm degre itemler için geçerlidir. tabiki öneme binaen yüksek degre lucky stone lar yüksek fiyata satıldıklarından dolayı bu degre itemlerin alınıp kırılması daha uygundur. item blue olursa lucky düşme şansı artar.)

5.KURT SATMA: Aslında bu para kasma olayı biraz sabır ister ama eğer yaparsanız uzun vadede iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu işi;1 lvlden 1 adet kurdu isim vermeden 39.99 lvl e kadar kasarak stala koymaktır. bu şekilde kasarak tanesini 3 M den satışa sunabilirsiniz. (Bu işlemi yüksek lvl de yapmanız tavsiyemdir. çünkü düşük lvlde kurt kasmak akıl karı değildir.)olay bu işte ama tabi biraz zahmetli ve uzun zaman ister.

6. TAXİ: erayyirik adlı arkadaştan alıntı: düzenli bir şekilde taxi yapmak da uygundur.Cave'de 1.5 m Gold dan taxi yapılsa ve party full olsa saatte 10.5 M para gelir.Bunu 10 saat boyunca yaptığımızı düşünürsek yani saat 8 de uyanıp bi akşam 6 ya kadar yapsak sana eder 105 M bu olayı zaten 10-15 gün yaparsak garanti kazanırız 1 milyar goldunu.Riskli işleri hiç mi hiç sevmeyen arkadaşlar için taxi yapmak kesinlikle önerilir.Tabi önce level lazım.

Anlatması benden denemesi sizden ben sadece fikrimi yazdım inşallah faydası olur. Sorusu olan eklemek istediği olan ya da katılmayan arkadaşlar sebebini yazarak eleştirebilir. Bu kesinlikle hiçbir yerden alıntı değildir. Tamamen benim emeğimdir. Beğenen veya beğenmeyen arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim.
    SAYGILAR...

DİKKAT: arkadaşlar artık neti aldım ve oyuna başladım şuan başlar başlamazda nasıl çok param olur sp farmı nasıl yaparım diye düşünürken aklıma geldi uyguladım ve çok güzel netice elde ettim yaptığım çok basit bir uygulama ama bana kazandırdığı 1.5 m rome serverinde 72 lvl bow + 159 k kadarda eos serverinde para kazandırdı. yaptığım sadece taklamakana gidip yasadışı program kullanan ve herhangi bir şey toplamayan kişilerin yanında durup dşenleri toplamaktan ibaret benim çok hoşuma gitti bence sizde deneyin.
    göktürk
    göktürk
    Bronze Master
    Bronze Master

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 134
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 04/06/09

Silkroad Online da Gerçekten Para Kazanmak, Ekonomik yönden güçlü çar yapılandır Empty Geri: Silkroad Online da Gerçekten Para Kazanmak, Ekonomik yönden güçlü çar yapılandır

Mesaj tarafından göktürk Paz Haz. 21, 2009 3:33 pm

ellerine sağlık süper olmuş

Forum Saati Perş. Mayıs 09, 2024 1:32 am