pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin2

Sizleri Neler Bekliyor ?
-Foruma Üye Olarak Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz.
-İnternette Zaman Geçirecek Bir Alanınız Olucak Ve Eğleneceksiniz.
-PvP Server Tutkunuysanız Pvp Serverlerde Yenilikleri Takip Ediceksiniz.
-Yeni Açılan Serverleri Anında Bulacaksınız .
-Gmlik Adaylığı Koyacaksınız.Serverinizi Tanıtacaksınız.
-Pvp Serverler Hakkında Herşey Bu Forumda Olucak.
-ÜYE OLURSANIZ FORUMDAKİ REKLAMLAR GÖZÜKMEZ
Bunlardan Yararlanmak İçin Sizden Tek İsteyimiz Üye Olmanız Yada Giriş Yapmanız.

Meslek Seçimi 30us3s8
Lütfen Foruma FİREFOX İle Giriniz !

Join the forum, it's quick and easy

pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin2

Sizleri Neler Bekliyor ?
-Foruma Üye Olarak Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz.
-İnternette Zaman Geçirecek Bir Alanınız Olucak Ve Eğleneceksiniz.
-PvP Server Tutkunuysanız Pvp Serverlerde Yenilikleri Takip Ediceksiniz.
-Yeni Açılan Serverleri Anında Bulacaksınız .
-Gmlik Adaylığı Koyacaksınız.Serverinizi Tanıtacaksınız.
-Pvp Serverler Hakkında Herşey Bu Forumda Olucak.
-ÜYE OLURSANIZ FORUMDAKİ REKLAMLAR GÖZÜKMEZ
Bunlardan Yararlanmak İçin Sizden Tek İsteyimiz Üye Olmanız Yada Giriş Yapmanız.

Meslek Seçimi 30us3s8
Lütfen Foruma FİREFOX İle Giriniz !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin pvp server

pvpserverler.forumclan.com  Üye sayımız +105.000 / Aramıza Hoşgeldiniz !

4 posters

Meslek Seçimi

Shaqun
    Shaqun
    Co Admin

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1229
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 22/11/09
    Asasian
    Tasarımcı
    GS

Meslek Seçimi Empty Meslek Seçimi

Mesaj tarafından Shaqun Paz Kas. 29, 2009 4:39 pm

Size güzel bir Guide hazirladim umarim begenirsiniz.

Not: Meslek secimi LvL 20'de baslar.

Merchant Guild Leegun, Jangan

X:6509 Y:995

Purchase/sell trader job item'a basin.Sonra Male/Female bayraginizi alin.

Inventory'de sag alt kösede bos bir yer göreceksiniz, oraya koyun.

Stable-keeper Machun, Jangan

X:6370 Y:1007

Purchase/sell recalled item'a basin.Sonra Trans(Transport)'a basin.Ister

deve isterseniz at alin.Deve yavas gider cok mal alir.At hizli gider az mal

alir.Sonra pill potion'a basin.Recovery Kit alin(50-100 kadar).Bu ata can

verir.Aldiginiz deve/at scroll'unun üstüne sag tiklayadiginizda acilir.Sonra

Trade shop'a gidin.

Trade Shop Jodaesan, Jangan

X:6509 Y:1008

Purchase/sell special goods'a basin.Beyaz, kirmizi ipek ve vazolar var.

Yeni iseniz baslamak icin beyaz ipek alabilirsiniz.Ne kadar mal alirsaniz

Trade yildizi o kadar artar ve 2* ve üstü tradlerde oyuncu thiefler sizlere

saldirabilir, bunu sakin unutmayin.Onun icin baslangicta 1* Trade yapin.

Kolay gelsin...

thief olacaklar için ek bir bilgi de ben vereyim..

thief olduktan sonra iki yıldız ve üstü kervanlara saldırabilir veya yere düsmüs malları alarak devenizi yükler ve bandit scroll la thief sehrine ısınlanır, malları satarsınız... buraya kadar hersey normal ve basit.. ama thieflerin dikkat etmesi gereken en önemli konu ise sudur...

her kestiğiniz thief veya trader için size bi thief puanı gelir... bu puanları (C) tusuna basarak Character bölümünün en altında bulunan '' Arrange point '' kısmında yazan sayıdır.. burdaki sayı 3000'i geçince nickinizin yanında kırmızı ünlem isareti cıkacaktır.. bundan sonra dikkatli olmalısınız.. cünkü sadece bir hunter tarafından öldürülürseniz size bir uyarı msj. verir.. bu msj.da size kesilen bir para cezasıdır.. bunu hunter guilde giderek 2. secenekteki penalty kısmını tıklıyorsunuz.. orda yazan tutarı okeyliyorsunuz.. sonra bir daha 2. secenekteki penalty kısmını tıklıyorsunuz ve 0 tutarını okeyledikten sonra isiniz bitiyor..

diğer önemli bir konu ise:
    bu kırmızı zarfın anlamı burda gösterilen süre kadar eğer thief kıyafetinizi cıkarırsanız o süre bitene kadar bir daha hiçbir kıyafeti giyemezsiniz demektir...(thieflik-hunterlik-traderlik kıyafetlerini) ve para cezasının yani penalty parasının tutarıda arrange point olan sayı 3000 i ne kadar cok geçerse o kadar cok artar.... örneğin.. 3500 olursa diyelim 80k ceza öderken, 3890 olursa 130k ceza ödersiniz....

deveniz dolduktan ve bandit scroll a bastıktan sonra gezinmeye çalısın ( scrolla bastıktan sonra hareket edebilirsiniz)... mümkün olduğu kadar sote yerlerde bekleyin ki hunterlerle karsılasmamak için.. ayrıca benden size bir tavsiye thief sehrinden downhanga ısınlanırken thief kıyafetinizi cıkararak ısınlanın.. böylece kapı önünde bekleyen hunterlerin yanından kolayca gecebilir ileride yine thief kıyafetini giyebilirsiniz.. ayrıca ferylerden ısınlanmadan öncede thief kıyafetinizi cıkarmanızı tavsiye ederim eğer hunter yoksa ısınlandığınız yerde tekrar giyebilir ve görevinize devam edebilirsiniz..

ayrıca aege serverinde olan ark.lar içinde ben(oktay), positive(ali) veya elna(serhat) oyun içerisindeysek pm atarakta sorularınızı sorabilirsiniz.. (bunlar azılı hırsızdır sölim Very Happy ) ayrıca karsılasırsakta nickleri yabancı olan arklar da selam verip bize dokunmayın dersenizde size dokunmayız ayrıca yardım da ederiz ama söylemezseniz üzgünüm mallarınız gider Smile

umarım yardımcı olabilmisidir thieflik yapıcak ark.lara

iii eğlenceler....

trader görevi yapıcak ark.ların dikkatine...

almıs olduğunuz mallar 1 yıldız tutarında olsun.. bunun sebebi size oyuncu thieflerin saldıramamasıdır... 2 yıldız ve üstü mal alırsanız size npc thieflerin yanı sıra karsılastığınız oyuncu thieflerde dalabilir ve mallarınızı kaçırabilir.. eğer yanınızda sağlam yüksek lv. hunter yoksa bence 2 yıldız ve üstü mal almayı tercih etmeyin.. tabii ben kedime güveniyorum diyenler hariç Very Happy

traderlik yapan ark.larımızın dikkat etmesi gereken en önemli bir konuda kaç yıldız alırsanız alın asla ama asla bir thiefi devesiyle veya atıyla yanınızda gitmesine izin vermeyin... mümkün olduğu kadar ondan uzak durmaya calısın.. bunun sebebi kendi thieflerini sizin üstünüze salarak devenizi veya atınızı yatırarak mallarınızı calmaktır... kalabalık gruplar arasına GİRMEYİN... size yardım eder gibi gözüken her huntere güvenmeyin.. cünkü bu bir oyun olabilir.. size beni takip et gibisinden bir öneri sunarsa genelde dinlemeyin (tanıdığınız kisiler hariç).. çünkü bu hunter partyde olduğu diğer thieflerle sirkettir.. sizi onların yanına cekebilir ve mallarınızı kaybetmeye neden olabilir...

eğer 2 yıldız veya üstü mal tasımak istiyorum diyen ark.lar da varsa mümkün olduğu kadar yolları KULLANMAYIN... genelde thiefler yollarda bekler... yollar yerine dağ, tepe, veya diğer oyuncuların pek gitmediği yolları tercih edin...

1 yıldız tasıyan ark.lar için; size cıkan thiefler sizin kesebileceğiniz türden thieflerdir ama 2 yıldız ve üstü tasıyan ark.lar ise yıldız sayısına göre npc thief cıkar.. cok nadir de olsa +1 fazla npc thiefte cıkabilir...

ayrıca mal tasımıyorsanız flag ınızı cıkarmanızı tavsiye ederim... dısarıda o sekilde dolasırsanız, size oyuncu thiefler dalabilir ve sizi öldürebilirler

simdiden kolay gelsin...

ii eğlenceler....

hunterlik görevini yapacak ark.ların dikkatine...

eğer lv.iniz yüksek değilse, 2 yıldız ve üstü mal tasıyacak biri sizi beni korurmusun sana su kadar para vericem gibisinden bir teklifle gelirse, bence kabul etmeyin.. bunun sebebi artık oyunda yüksek lv.li thieflerin coğunlukta olmasıdır... benim levelim 45.. ben bile kendime güvenemiyorum.. cünkü thiefler artık grup ve sirket yapıyorlar.. yani takım oyunu oynuyorlar.. her grubun yüksek lv.li 1 - 2 hunter ve thiefleri var.. hunterler mal calmıs thiefleri indiriyor, thieflerde traderleri... bunu söylememin sebebi eğer sansınız varsa ki bu cok az bir olasılık sadce npc thieflerle karsılasmanız... mutlaka bi oyuncu thiefle karsılasırsınız ve genelde de bu thiefler yüksek lv.li olduğundan hem traderlik yapanın malları gider hemde sizi öldürürler... tabii leveliniz yüksekse ve ben kendime güveniyorum diyorsanız o zaman baska Very Happy ayrıca oyun içerisinde her gördüğünüz thiefe bence dalmayın çünkü onun yanında genelde yüksek lv. li thiefler bulunur... ve lv.iniz düsükse tek atısta sizi öldürür.. mesela bizim thieflik yaparken yanımıza düsük lv.li thief oyuncular gelir ve bunlara dalan hunterleri de biz öldürürüz.. tabii bizim levellerimiz 50 düzeylerinde olduğu için bizi hunterlerin tek basına öldüremiyor.. tabii +60 lv. ve üstü olursa baska.. Very Happy

eğer yüksek lv.li değilseniz, hunter kıyafetiyle dısarıda dolasmanızı tavsiye etmem... cünkü zevk için sizi öldürebilirler..

ii eğlenceler....

ve son olarak
    Hunter

Sorumlulukları:Traderleri korumak,Npc ve Player Thiefleri öldürmek

Job(Meslek)Exp:Player Thiefleri öldürmek veya Npc Thiefleri öldürmek

Faydaları:Thiefleri öldürebilir,hemde penaltı durumuna düşmez

Penaltılar(Zararlar):Hunter durumundayken bir thief tarafından öldürülürseniz,hem meslek,hem de lvl exp kaybedersiniz.

Thief

Sorumluluk:Trade kervanlarını indirmek ve hunter öldürmek

Meslek Exp:Hunter öldürerek veya Trade Kervanını çökertip para kazanarak

Yararları:Trade kervanından para kazanabilir,hunter öldürerek meslek lvl atlayabilir.

Penaltılar:Normal ve meslek exp kaybedebilir,ama hunter tarafından öldürüldüğünde.Eğer fazla hunter öldürmüş veya fazla mal kaçırmışsa WanteD durumuna düşebilir.

Sorumlulukları:Kervanları şehirler arası ****ürmek

Meslek Exp:Şehirden şehire tam bir kervan tamamlarsanız kazanırsınız.

Yararları:En çok parayı kazanan meslektir

Penaltılar:1 yıldızda npc thiefler saldırır,öldürmesi kolaydır.Ama 2 yıldız ve üstü ise,diğer player thiefler saldırabilir

Biraz Uzun Sürdü Ama Okursanız Sizin İcin Güzel Bilgiler War..
    III.Rec Aé
    III.Rec Aé
    Yeni Üye

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 84
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 01/12/09

Meslek Seçimi Empty Geri: Meslek Seçimi

Mesaj tarafından III.Rec Aé Çarş. Ara. 02, 2009 12:28 am

• PAYLAŞIM İÇİN ÇOK SAOL
    Shampion
    Shampion
    Gold Master
    Gold Master