pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin2

Sizleri Neler Bekliyor ?
-Foruma Üye Olarak Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz.
-İnternette Zaman Geçirecek Bir Alanınız Olucak Ve Eğleneceksiniz.
-PvP Server Tutkunuysanız Pvp Serverlerde Yenilikleri Takip Ediceksiniz.
-Yeni Açılan Serverleri Anında Bulacaksınız .
-Gmlik Adaylığı Koyacaksınız.Serverinizi Tanıtacaksınız.
-Pvp Serverler Hakkında Herşey Bu Forumda Olucak.
-ÜYE OLURSANIZ FORUMDAKİ REKLAMLAR GÖZÜKMEZ
Bunlardan Yararlanmak İçin Sizden Tek İsteyimiz Üye Olmanız Yada Giriş Yapmanız.

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) 30us3s8
Lütfen Foruma FİREFOX İle Giriniz !

Join the forum, it's quick and easy

pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin2

Sizleri Neler Bekliyor ?
-Foruma Üye Olarak Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz.
-İnternette Zaman Geçirecek Bir Alanınız Olucak Ve Eğleneceksiniz.
-PvP Server Tutkunuysanız Pvp Serverlerde Yenilikleri Takip Ediceksiniz.
-Yeni Açılan Serverleri Anında Bulacaksınız .
-Gmlik Adaylığı Koyacaksınız.Serverinizi Tanıtacaksınız.
-Pvp Serverler Hakkında Herşey Bu Forumda Olucak.
-ÜYE OLURSANIZ FORUMDAKİ REKLAMLAR GÖZÜKMEZ
Bunlardan Yararlanmak İçin Sizden Tek İsteyimiz Üye Olmanız Yada Giriş Yapmanız.

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) 30us3s8
Lütfen Foruma FİREFOX İle Giriniz !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin pvp server

pvpserverler.forumclan.com  Üye sayımız +105.000 / Aramıza Hoşgeldiniz !

2 posters

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım)

MoRTaLC00L
    MoRTaLC00L
    Gold Master
    Gold Master

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1438
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 16/07/09
    Mage
    Tasarımcı
    GS

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Empty UserBar Yapımı (Resimli Anlatım)

Mesaj tarafından MoRTaLC00L C.tesi Ağus. 28, 2010 9:42 am

Arakadaşlar umarım faydası olur.
    Anlatım tamamen bana aittir.

İşte başlıyoruz. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) 50170593

İlk öncelikle bu programda userbarımızı resim koymadan oluşturuyoruz.
    Gerekli yerlerin üstüne yazım ne işe yaradıklarını.
    Arkaplan rengi ile ilgili. Horizonal soldan sağa değişen rengi yukarıdan aşağı değişme biçimene sokar.
    Swap ise renkleri ters çevirir. Yani yeşil olan yer mavi mavi olan yer yeşil olur.

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) 95203430

Bu bölümden ise efekt ve parlıkları ayarlıyoruz.
    Add colored border kenardaki çerçeveleri kaldırır ve yanındaki kutucuktan çerçevenin rengini seçebilirsiniz.
    Biz resmimizi photoshoptan ekleyip hareketli yapacağımız için parlaklığın opaklığını minimum seviyeye getiriyoruz.
    Ama yok arkadaş ben
    hareketli resim istemiyorum hareketsiz olsun photoshopla uğraşamam
    diyorsanız patlaklığı isteğiniz gibi ayarlayabilirisniz. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) 17044479

İşte o photoshopla uğraşmak istemeyen arkadaşların bölümüne geldik. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile
    Arakdaşlar Choose yazan yerden resmimizi ekliyoruz ve opaklığını yerini boyutunu burdan ayarlıyoruz.
    Photoshopla hareketli yapmak isteyen arkadaşlar bu bölümü pas geçsinler. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) 37084506

Evet işte geldik kayıt yerine. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile Sakın ohh bitti demeyin daha yeni başlıyor. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile
    Burdan maviyle save yazan tuşa basıyoruz ve kaydediyoruz. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile
    Şimdi sıra geldi photoshopa. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile Photoshopla uğraşamam diyen arkadaşlar burdan sonrasına bakmanıza gerek yok. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) 84975191

Evet geldik zurnanın zırt dediği yere. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile İlk önce yeni bir layer oluşturuyoruz ve çizgi aracıyla r
    esmin üst ve alt kenarındaki çizgilerin üstünden geçiyoruzki Resim eklediğimizde çizgilerin sütüne binmesin. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Wink

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) 15607254

Daha sonra çizgileri çizdiğimiz layerin altına bir layer daha açıyoruz ama altına sakın gidiğte üstüne açmayın. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile
    Oval seçme aracıyla parlamasını istediğimiz yeri seçiyoruz. Ve boyama arıyla ise bu alanı beyaza boyuyoruz.

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) 54862740

Daha sonra opaklığını 35e düşüyoruz ve parlama efektimiz de hazır olmuş oluyor. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) 70590915

Evet geldik resmimizi eklemeye. Resmimizi ise arka planın üstüne katman açıp ekliyoruz.
    Katman sırası yukardan aşağıya; Çizgiler, parlaklık, resim ve arkaplan olucak.
    Yermimizi ekledikten sonra sadece üst kısmı görünecek şekilde yerleştiriyoruz.
    Burası biraz karışık olabilir iyi dinlemelisiniz. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Tongue

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) 94303272

Animasyon penceresini açıyoruz. Küçük remimisin altında 0 yazan yeri 0,1 yapıyoruz.
    Ve yeni bir hare aluşturmak için çöp tenekesinin solunda duran kareye basıyoruz.
    Sonra resmimizi CTRL+yukarı ok tuşuyla yukarı doğru çekiyoruz.
    Yukarı çekme işlemi bittikten sonra. Çöp tenekesinin 2 solunda olan
    nokta işaretlerine basıyoruz.

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) 38417714

Önümüza böyle bir şekil gelecek.
    Eklenecek çerçeveler kutucuğuna 25 yazıyoruz.
    Bende türkçe sizdeki yerini bulursunuz sanırım resimden. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile
    Ve tamam deyip çıkıyoruz.

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) 48113874

27 tane karemiz oldu. Tekrar çöp tenekesinin yanındaki kutuya basıyoruz ve yeni bir kare oluşturuyoruz.
    Şimdi resmimizi CTRL+aşağı ok tuşu ile aşağı indiriyoruz. Buraya dikkat
    Bu karemiz ilk karemizle aynı olmak zorunda. İşlemi bitirdiğimizde tekrar çöp tenkesinin 2 solundaki
    nokta işaretlerine tıklıyoruz ve yine 25 yazıp tamam diyoruz.
    Daha sonra elimizde 53 kare olucak en sonraki kareyi çöp teneksine basıp diliyoruz.
    Neden demeyin görüntünün akıcı olması için bi gerekli. Eğer silmezseniz
    resim aşağıda iki kare bekler ve akıcılık az da olsa bozulabilir.

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) 80010845

Bitiyor bitiyor az kaldı. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile
    Şimdi ise yukarıda dosya menüsüne tıklayıp web ve aygıtları için kaydete tıklıyoruz.
    İngilizce olanlar yine resimden kendilerindeki yerlerini bulabilirler sanırım. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) 15187871

Karşımıza böyle bir pencere çıkacak. Aşağıdan kaydet diyoruz ve kaydediyoruz.
    Evet bitti. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile Yeni userbarınız hayırlı olsun. UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Smile

Sonucu görmek isteyen arkadaşlar için.

Sonuç: UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Anlatm
    Alıntıdır...
    hro4
    hro4
    Bronze Master
    Bronze Master

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 361
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 21/05/09
    Priest
    Oyun Kurucu
    GS

UserBar Yapımı (Resimli Anlatım) Empty Geri: UserBar Yapımı (Resimli Anlatım)

Mesaj tarafından hro4 Çarş. Eyl. 08, 2010 4:56 am

tşkler harika bir paylaşim....

Forum Saati Cuma Nis. 26, 2024 1:48 pm