pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin2

Sizleri Neler Bekliyor ?
-Foruma Üye Olarak Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz.
-İnternette Zaman Geçirecek Bir Alanınız Olucak Ve Eğleneceksiniz.
-PvP Server Tutkunuysanız Pvp Serverlerde Yenilikleri Takip Ediceksiniz.
-Yeni Açılan Serverleri Anında Bulacaksınız .
-Gmlik Adaylığı Koyacaksınız.Serverinizi Tanıtacaksınız.
-Pvp Serverler Hakkında Herşey Bu Forumda Olucak.
-ÜYE OLURSANIZ FORUMDAKİ REKLAMLAR GÖZÜKMEZ
Bunlardan Yararlanmak İçin Sizden Tek İsteyimiz Üye Olmanız Yada Giriş Yapmanız.

Server 2003’ü Hızlandırmak 30us3s8
Lütfen Foruma FİREFOX İle Giriniz !

Join the forum, it's quick and easy

pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin2

Sizleri Neler Bekliyor ?
-Foruma Üye Olarak Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz.
-İnternette Zaman Geçirecek Bir Alanınız Olucak Ve Eğleneceksiniz.
-PvP Server Tutkunuysanız Pvp Serverlerde Yenilikleri Takip Ediceksiniz.
-Yeni Açılan Serverleri Anında Bulacaksınız .
-Gmlik Adaylığı Koyacaksınız.Serverinizi Tanıtacaksınız.
-Pvp Serverler Hakkında Herşey Bu Forumda Olucak.
-ÜYE OLURSANIZ FORUMDAKİ REKLAMLAR GÖZÜKMEZ
Bunlardan Yararlanmak İçin Sizden Tek İsteyimiz Üye Olmanız Yada Giriş Yapmanız.

Server 2003’ü Hızlandırmak 30us3s8
Lütfen Foruma FİREFOX İle Giriniz !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin pvp server

pvpserverler.forumclan.com  Üye sayımız +105.000 / Aramıza Hoşgeldiniz !

Server 2003’ü Hızlandırmak

LionER
    LionER
    Admin

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1918
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 28/04/09
    Warıor
    Eski Oyuncu
    GS

Server 2003’ü Hızlandırmak Empty Server 2003’ü Hızlandırmak

Mesaj tarafından LionER Perş. Ekim 28, 2010 3:37 pm

Windows Server 2003 işletim sisteminizi bilmeyenimiz yoktur herhalde.Bu serverları hangi amaçla kullandığımızı tamamen kendimizbelirliyoruz.. Dns server, isa server, Exchange server gibi bazıgereksinimlerimizi genellikle bu işletim sistemi üzerine kuruluyor. Amagenellikle de herkes bu işletim sistemlerinin yavaşlığındanşikayetçiler.. Bunun sebebi ise Windows Server 2003’ün arkasındabarındırdığı işimize yaramayacak birçok servisin çalıştığındandır..Normal işletim sistemlerinden daha fazla olduklarından Windows serverdaha fazla çalışmaktadırlar bu da tabikide yavaşlığı getiriyor..
    Bu makalemde Windows Server 2003 işletim sisteminde gereksiz olanservisleri durdurarak İşletim sistemimizi hızlandırmayı göstereceğim.

Durdurmamız gereken servisler ;
    Error Reporting Services : İşletim Sistemindeki hataları Microsoft’a göndermeyi amaçlayan bir servistir.
    Wirless Configuration : Wirless kullanmıyorsanız bu gereksiz bir servistir.
    Messenger : Bu servis Windowslar arasındaki kısa mesajlaşmayı amaçlayan bir servistir. Gereksiz olarak görünüyor..
    Themes : Tamamen arka plandaki renkli gösterilerini ( Xp’deki gibibackground modelleme gibi ) amaçlayan bir servistir. Windows Serverkullananlar buna pek önem vermezler.
    Help And Support : Diğer işletim sistemleri gibi bazı kısa yollar vewindows hakkında bilgiler verir. Windows Server 2003 kullanan kişilerprofesyonel olduğunu varsayarsak bu duruma pek sıcak bakmayacaktır. Oyüzden gereksiz olduğunu düşünüyorum..
    Telephony : TCP/IP üzerinden telefon konuşması yapmayacaksanız eğerbunun açık kalması pek işinize yaramayacaktır. Sadece windows’unuzuyavaşlatır.
    NetMeeting Remote Desktop Sharing : Netmeeting kullananlar arasındadosyalarını paylaşmasını amaçlayan bir servistir. Netmeetingkullanmıyorsanız eğer açıkta kalması pek yararlı olmayacaktır.
    Computer Browser : Ağdaki bilgisayarların isimlerini güncel olaraktutmaya yarayan bir servistir. Bir ağa bağlı değilseniz kaptabilirsiniz.
    Volume Shadow Copy : Scsi disklerinizde Shadows Copy kullanmıyorsanız gereksiz olduğunu düşünüyorum..
    Print Spooler : Eğerki Printer kullanmıyorsanız pekde bir anlamı yok diye düşünüyorum.. Gene de değerlendirme size kalmış..
    Removable Storage : Bilgisayarınızda taşınabilir disk kullanmıyorsanız gereksiz bir servistir.
    Windows Image Acquisition ( WIA ) : bilgisayarınızda digital fotografmakinası, tarayıcı gibi şeyler yoksa gereksiz. Amacı ise Saydığımaygıtlardan image almak içindir.

Tamam da ben bunları nasıl kapatacağım diyenleriniz olabilir.Nasıl kapatırım sorusuna ise ;
    Windows Server 2003 işletim sistemindeyken CTRL+R kısayolu ile (Start>RUN - Başlat>Çalıştır ) Services.msc komutu ile Direkolarak windows üzerinde çalışan servislerin kontrol merkezinegidiyoruz. Buradan yukarıda saydıklarımı ya da sizin kendizinbelirlediği servisleri 1 kez tıkladıktan sonra sağ tuş>propertiesseçilir, Automatic seçiliyse Disable olarak değiştirilir ve STOP’abasarak servis durdurulur.. Eğer daha sonra tekrardan çalışmasınıistiyorsanız Automatic’de kalsın ama sadece STOP diyerek servisi oanlık durdurabilirsiniz.

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 5:37 am