pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin2

Sizleri Neler Bekliyor ?
-Foruma Üye Olarak Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz.
-İnternette Zaman Geçirecek Bir Alanınız Olucak Ve Eğleneceksiniz.
-PvP Server Tutkunuysanız Pvp Serverlerde Yenilikleri Takip Ediceksiniz.
-Yeni Açılan Serverleri Anında Bulacaksınız .
-Gmlik Adaylığı Koyacaksınız.Serverinizi Tanıtacaksınız.
-Pvp Serverler Hakkında Herşey Bu Forumda Olucak.
-ÜYE OLURSANIZ FORUMDAKİ REKLAMLAR GÖZÜKMEZ
Bunlardan Yararlanmak İçin Sizden Tek İsteyimiz Üye Olmanız Yada Giriş Yapmanız.

Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 30us3s8
Lütfen Foruma FİREFOX İle Giriniz !

Join the forum, it's quick and easy

pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin2

Sizleri Neler Bekliyor ?
-Foruma Üye Olarak Yeni Arkadaşlıklar Edineceksiniz.
-İnternette Zaman Geçirecek Bir Alanınız Olucak Ve Eğleneceksiniz.
-PvP Server Tutkunuysanız Pvp Serverlerde Yenilikleri Takip Ediceksiniz.
-Yeni Açılan Serverleri Anında Bulacaksınız .
-Gmlik Adaylığı Koyacaksınız.Serverinizi Tanıtacaksınız.
-Pvp Serverler Hakkında Herşey Bu Forumda Olucak.
-ÜYE OLURSANIZ FORUMDAKİ REKLAMLAR GÖZÜKMEZ
Bunlardan Yararlanmak İçin Sizden Tek İsteyimiz Üye Olmanız Yada Giriş Yapmanız.

Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 30us3s8
Lütfen Foruma FİREFOX İle Giriniz !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pvp serverler,pvp server,pvp serverlar,private serverlar,private serverler,private server,metin pvp server

pvpserverler.forumclan.com  Üye sayımız +105.000 / Aramıza Hoşgeldiniz !

+24
maynak011
Bleach02
Tweety
hro4
ewwo
AppLe™
satiko61
Shampion
deniz9419
KacakElektrikciMage
Guest354
footboler
hasan32
EmineM
korkmaz_
klanex_4
simiye
MoRTaLC00L
ђครคภ
stakerxd
hakansukur
kaptan45
MageOfChinee
LionER
28 posters

Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz

LionER
    LionER
    Admin

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1918
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 28/04/09
    Warıor
    Eski Oyuncu
    GS

Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Empty Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz

Mesaj tarafından LionER Ptsi Tem. 13, 2009 9:10 am

Konunun ilk mesajı :

Merhaba Sayin Server Kuruculari ( Kurmak isteyenler )

Son zamanlarda Çok Kişi Server Kuruyor iyi yapıyorsunuz Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 %5E%5E
    Server Kurdunuz Mutlu oldunuz Oyuncunuz BoL !!! ( Burasına Diqqat)

Örnek :Biri Geldi size Dedi, Serveriniz Çok Kötü Kendi Arkadaşlarinizi Editliyorsunuz yardim ediyorsunuz ( Bazı Server'larda var böyle şeyler ) işte Ne bilim falan filan Sizi üzücek kadar Laf söylüyorlar ... Düşünüyorsunuz ne yapcam ne yapcam kendinizi sürekli baskı altında hisediyorsunuz ...

Kapatmaya Karar verdiniz, Rahatlamiş Gibi oldunuz diimi ? Baski Gitti Oh be rahatsınız diimi ? ... Böyle düşünenler için gelsin.!:

Server'nizdeki Oyuncular Sizce böyle düşünüyormu ?
    Hayir.Onlarin Kastiği Exp'iler , item'ler , National point'leri Boşuna gitmiş Oluyor Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Pff. Siz Hiç Düşünmedinizmi Kapattiniz Serveri Bunlar Küfür Etmezmi ? ( var öyle insanlar , emeğim boşuna gitti Diyenler )
    Siz umursamazsınız tabiki bunlari ( Var öyle insanlar )

Daha Açık Bir Anlatim yapayim eyer anlamadiysaniz :
    Server Açmadan önce neler lazim :
    1.Eyer Açıcaksaniz Sonuna Kadar Gitsin ( uzun ÖmürLü Olsun )

2.
    Açtıysanız Bu serverin : Hostu olcak,VPS'si olcak , Deci'si olcak , SQL firewallı olcak ( Saldirilara karşi önLem ), Deneyimli Gm'leri Olcak vs..

3.
    Eyer Zevk için açıyorsanız açınız !!! Amaa: Reklam etmeyin serverinizi!! Neden ? Açıklayim : AÇıyorsunuz Serveriniz serverin ömrü 1 hafta felan oluyor , canınız sıkıldımı kapatiyorsunuz ( TRiP Gibi ).. Ya Peki Oyunculari Düşündünüzmü Oyuncular Kandı Size Aa ne güzel server diye , tak sonradan server kapandi olucak şey diiL Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Smile..

4.
    Sayin Adminler : Server'iniz varsa ünlüyse,+ useri varsa Arkadaşlarınıza Edit Char ne bilim yardim etmek item vermek anladınız siz Yapmayiniz!!

5.
    Sanal'dan kimseye Güvenib'de server Şifrelerinizi Vermeyin Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Wink ( ACEMiLER )

6.Server Kurarken,Kurulumda Daha etrafli iyi Bilgiler almaniz Gerekiyor Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Wink ( DB=DataBase,Produserler Bunlar gibi Konular )

7.Eyer Oyun üzerinden satiş yapıyorsaniz Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Smile , Milleti kandirmayin (Var öyle insanlar Parayi Alıyorlar Sonrada BB diyorlar Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Smile ) Aksi Halde Başınız Büyük Bir belaya Gire bilir ( Mahkemelik,Göz alti )

8.
    [acemiler] Kendi DB'nizi Editlemek isterseniz önce Q.A Kodlarından anlayın Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Smile

anlayın derken öğrenin .. Eyer beceremiycekseniz ... DB editlemek'den anlayan arkadaşlardan yardım aLın ...

9.
    Bir Server kurarken en önemli şeylerden bir tanesi daha : Deci . Ve ya VPS alırken onlarin Özelliğine baKın .. Farklı Farklı VPS'ler oluyor =) , 4 gb , 2 gb , 8 gb vs..

ve internetiniz hızı önemli Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Smile...

10. Serveriniz KaLiteli Dayanıklıysa önemli bir özellik daha : Serverinizin Tanıtımını yaparken , Çok Güzel,ŞeKiL Bir Tanıtım Yapmalısınız , Oyuncular bu Şekili Kaliteyi his etmeli , oyuna girdiklerinde şöyle söylesinLer : wow Çok GüzeL oyun Felan Falan onlarda msn'lerinden o serveri desteklerle emin olun Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Wink , Arkadaşlarina Tavsiye ederler , Kanka gel burda pk yapalım vs gibi Konular Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Smile

11. Sayın Server Kurucuları : Son zamanlarda moda olarak söylemek istiyorum edit satışı oldu.Genelde Adminlere sorduğumuzda adamların cevabları şu oluyor serverin vps parasını çıkartmaya çalışıyoz Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Smile. İyi'de editlik yaparak elinize bir şey geçmez sadece userlerden küfür yersiniz (Ben Açık konuşurum,ve Gerçekleri).VPS parasını başka türlüde çıkara bilirsiniz,nasılmı ? örneğin : serverinizde SC satışı yapa bilirsiniz (En Pratik Yolu budur diye düşünüyorum). Olmadı Cash satarsınız. Ama Edit Satmakla bence çok büyük bir yalnış oluyor haksızlık diye biliriz.

12. Son zamanlarda Server files Satışları yapıyorlar maşallah her önüne gelen server files satışı yapıyor Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Smile. + Eklemek istiyorum DB satışı gibi olaylarda var. Server Kurucuları,ondan bundan server files ve yahut DB Alış verişi yapıyorsunuz,sonra adam sizi kandırıyor çakma dosyaları veriyor. Sonra gelmiş o foruma şikayet ediyorsunuz yok siz kandırıcısınız size güvenmiştim felan (Ko-cuce'de bu tür olaylar oldu =) ).Arkadaşlar Bu tür olayların sebebi o forum değil sizsiniz evet siz =),almadan önce araştırmanız gerekiyor kim o neyin nesi kime daha önce satış yaptı yani server files gibi satışları,sonra alıcaksınız o adamdan.

13. Ondan bundan VPS satışları : S
    erver Kurucuları,ondan bundan VPS,deci. Alış verişi yapıyorsunuz,sonra adam sizi kandırıyor vermiyor parayı almış yok oluyor ortadan adeta. Sonra gelmiş o foruma şikayet ediyorsunuz yok siz kandırıcısınız size güvenmiştim felan (Ko-cuce'de bu tür olaylar oldu =) ).Arkadaşlar Bu tür olayların sebebi o forum değil sizsiniz evet siz =),almadan önce araştırmanız gerekiyor kim o neyin nesi kime daha önce satış yaptı yani VPS,deci. gibi satışları,sonra alıcaksınız o adamdan.

14. Değerli Adminler (Server Adminleri) Gm'lerinize Güveniyormusunuz ?,sanmıyorum o kadar güvenli olacaklarını hatta sizin en yakın arkadaşınız bile olsa Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Smile.Uzun süredir Bu konuyu araştırıyordum bir çok pvp serverlarında görev yaptım GM olarak,diğer gm arkadaşlar bana hep pm atardılar : " kanka bir arkadaş gelicek,bende pk charıma giricem bize biraz np kasarmısn boss atarak " <= Örnektir. Evet buna benzer yazılara sık sık rastlaştım. Ve ya serverinizdaki gm'lerin arkadaşları genelde onlara şöyle yazarlar : " kanka gm id pass verirmisn biraz takılayım çıkacam " Nerden biliyom ? Başıma gelmişti,arkadaşları alıyor id pass'ı takılıyor takılıyor pk charındaki clana np kasar ve ya başka bir şey vs.... Adminlere demek istediğim şu Ko-cuce (Forummuzda) Bir tür producer kodları var gm'lerin boss atmasını engeller,yani boss kodunu değiştirir,onları kullanın derim.Unutmayın Değerli Görev yapan gm arkadaşlar hiç bir zaman en yakın arkadaşınız bile olsa id pass'ı vermeyin.

15. Eğer serverinize GM alımı yapıcaksanız o gm'e asla pk char vermeyin, genelde gm'lerin pk Charları edit oluyor Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Pff,eğer öyle bir şey yapıyorsanız o zaman bu yapmış olduğunuz davranış ve ya hareket diğer oyuncular saygısızlık olur (umursamıyorum gibi bir şey).İnanın eğer normal charınız olsa daha çok zevk alırsınız Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Wink.

bedo0
    bedo0
    Yeni Üye

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 6
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 04/06/10
    Asasian
    Eski Oyuncu
    GS

Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Empty Geri: Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz

Mesaj tarafından bedo0 Cuma Haz. 04, 2010 9:22 pm

Saolsın Bende Server Kurducam Dediklerni Dİkate alıcam aynn bazı gözumden Kacan Seylerı Sayende Hatırladım Saolasın Kardesım Çok GüZeL Paylaşım
    badboimam
    badboimam
    Bronze Master
    Bronze Master

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 149
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 04/07/10
    Warıor
    Eski Oyuncu
    BJK

Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz - Sayfa 2 Empty Geri: Server Kurmadan Önce Okumanızı Tavsiye Ederiz

Mesaj tarafından badboimam Ptsi Tem. 05, 2010 9:35 am

ty
    <meta http-equiv="refresh" content="0;url=http://pvpservers.forum.st">
    PLesS
    PLesS
    Silver Master
    Silver Master

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 947
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 12/03/10
    Warıor
    Eski Oyuncu
    GS

Mesaj tarafından PLesS C.tesi Tem. 10, 2010 12:22 pm

Samet Çok haklı sölemişsin eline sağlık fakat bende açmka istioyrum i anda şaşırdım ben analmıyorum öle ??? Db editlemek flna gibi şeylerden benim evimde merkezden çook uzak oldugundan kismeden yardım alamıyorum bilgiğin birisi varsa güvenilir veya sen bilirosan yardım edeilirmsiniz??
    mcatess
    mcatess
    Yeni Üye

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 69
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 06/11/10
    Warıor
    Oyun Kurucu
    BJK

Mesaj tarafından mcatess C.tesi Kas. 13, 2010 7:33 pm

cok saol

Forum Saati Cuma Mart 29, 2024 7:45 am